Pārsteigums! Izvēles un izmaiņas likās laba tēma brīvpieejas epizodei…
Kāpēc apņemamies un tad nedarām? Kāpēc tik ilgi šaubāmies pirms lēmumiem, kas pēc tam liekas pašsaprotami? Un, ja šaubāmies, vai ir vērts taisīt klasiskos plusiņu un mīnusiņu sarakstus? Un vai vispār ir “pareizās” izvēles? Un vai mūsu apzinātais prāts kaut ko reāli *izvēlas*? Gatavoties labākajam un gaidīt sliktāko, vai paļauties uz pozitīvās domāšanas spēku?
Pieskaramies šiem un vēl citiem jautājumiem, cerot darīt Tavus izvēļu un izmaiņu procesus patīkamākus un saprotamākus.
Šajā epizodē pieminām šādus resursus:
Karls Jungs (1875-1961, Carl Jung / Карл Юнг)
Marija Luīze von Franca (1915-1998, Marie-Louise von Franz / Мария-Луиза фон Франц)
Sapņiem veltītās epizodes: Ep. 4 Ievads sapņu analīzē un Ep.8 Sapņi II
Abrahama Maslova (1908-1970, Abraham Maslow / Абрахам Маслоу) vajadzību hierahija (hierarchy of needs / пирамида потребностей)
Ivana Krilova (1769-1844, Ivan Krylov / Иван Крылов) fabulu Vēzis, gulbis un līdaka (1814, Лебедь, Щука и Рак)
Paulu Koelju (1947, Paulo Coelho / Пауло Коэльо) romānā O Alquimista (1988, The Alchemist / Алхимик, latviski izdota 1998. kā Alķīmiķis Jāņa Rozes apgādā) pausto ideju, ka "ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu"
Radošumam veltītās epizodes: Ep.3 Radošums un Ep.7 Radošums II
Radošā procesa fāzes no Graham Wallas (1858-1932) 'The Art of Thought' (1926). Šeit par to var palasīt vairāk: The Art of Thought: A Pioneering 1926 Model of the Four Stages of Creativity.
Riska menedžementu: risk management / управление рисками
80/20 principu, ka 80% rezultātu izriet tikai no 20% cēloņu: Pareto principle / закон Парето
Puškina reinterpretēto Brāļu Grimmu pasaku par zelta zivtiņu: zvejnieks un zelta zivtiņa / The Tale of the Fisherman and the Fish / Сказка о рыбаке и рыбке
Ēnas epizodi: Ep.2 Ēna Covid-19 laikā
Patīkamu klausīšanos, un mēs ar lielu prieku dzirdētu par Tavām attiecībām ar izvēlēm un izmaiņām, vai arī jebkuru citu domu, ko šis projekts Tevī ir raisījis… tepat komentāros, Gintas Facebook lapā vai arī uz e-pastu runatargintu [a] gmail . com.
Bonuss! Izvēles un izmaiņas